Zawiadomienia ślubne

Czym są zawiadomienia ślubne?

Zawiadomienia ślubne dotyczą zarówno ślubu kościelnego jak i cywilnego w Urzędzie Stanu. Jest to informacja o Zawarciu Związku Małżeńskiego, bez zaproszenia na wesele.  Zawiadomienia ślubne zazwyczaj rozdajemy lub wysyłamy dalszym krewnym, znajomym czy osobom z pracy. Jest to coraz bardziej popularna praktyka, ponieważ obecnie panuje trend na kameralne wesela. Przyszła Paro Młoda – zawiadomienia ślubne– to miły gest z Waszej strony, jeżeli organizujecie małe wesele, tylko dla najbliższych.  Dalsi krewni, którzy otrzymają zawiadomienia ślubne, chętnie przyjdą obejrzeć samą ceremonię oraz złożyć życzenia na nową drogę życia. Ten niewielki gest pokaże, że pamiętacie o dalszych krewnych lub współpracownikach. Zawiadomienia ślubne zazwyczaj nie są rozdawane osobiście, tylko wysyłane – tym bardziej, jeżeli dzieli Was duża odległość.

 Jakie elementy zawiera zawiadomienie ślubne?

Zawiadomienie ślubne przybiera  zazwyczaj prostą formę jednokartkowego zaproszenia w stylu minimalistycznym. Tak jak zaproszenia, również możemy je dopasować kolorystycznie do motywu przewodniego i kolorystyki Waszej ceremonii.  W ofercie posiadamy bardzo dużo modeli na zawiadomienie ślubne, jednak najczęściej podczas zamówienia na zaproszenia, domawiane są zawiadomienia w tym samym stylu i formacie. Różnią się jedynie treścią. Czyli dokładnie czym? Zawiadomienie ślubne przede wszystkim nie zawiera informacji o przyjęciu weselnym – co za tym idzie – nie zawiera również daty potwierdzenia przybycia oraz wszelkich rebusów i wierszyków dotyczących preferencji dotyczących prezentów, np. zamiast prezentów – pieniądze. Podstawowe elementy na zawiadomienie ślubne: imiona i nazwiska Pary Młodej ; data; godzina, miejsce ceremonii; imię i nazwisko Gościa, jeżeli zawiadomienia nie są ogólne. Dodatkowe elementy:  sentencję, zdjęcie pary młodej; kalendarz z zaznaczoną datą ślubu.

Czy warto zamówić zawiadomienia o ślubie do pracy?

O ile zawiadomienia dla dalszej rodziny są oczywiste i praktykowane od wielu lat, tym zawiadomienia o ślubie do pracy rodzą wiele pytań. Czy warto? Tak! Oczywiście nie ma żadnego obowiązku informowania w pracy kolegów lub szefostwa o zmianie stanu cywilnego, jednak pamiętajcie o utrzymaniu dobrych relacji w pracy. Z okazji zawarcia małżeństwa przysługuje kilka dni wolnego , czyli urlop okolicznościowy – szef i tak się dowie :-)  Zawiadomienia o ślubie do pracy zawierają dokładnie takie same informację, jak zawiadomienia dla przyjaciół czy dalszej rodziny. Różnią  się przede wszystkim formatem oraz sposobem rozdania.

Jak rozdać zawiadomienie o ślubie do pracy?

Pracujecie w dużej firmie lub korporacji nie znając połowy ludzi i głowicie się, jak powiadomić wszystkich o ślubie? Rozdać wszystkim osobne zawiadomienie o ślubnie do pracy? Nie ma takiej potrzeby, tym bardziej jeżeli nie utrzymujecie bliższych kontaktów. Nasza propozycja na zawiadomienie o ślubie do pracy to duży format A4 do powieszenia w widocznym miejscu, np. na korkowej tablicy ogłoszeń. To prosty sposób na poinformowanie wszystkich:-)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium